Najlepsze akcesoria do wnętrza w męskim stylu

Nie wszystkie wnętrza są urządzane kobiecą ręką. W niektórych możemy zauważyć wyraźny wpływ męski w postaci charakterystycznych akcentów, czy kolorów. Mężczyźni lubią rozwiązania praktyczne i jednocześnie eleganckie, z klasą. W większości mają całkowicie odmienne spojrzenie niż kobiety, jednak proponowane przez nich zestawienia nie raz zaskoczą nas swoją doskonałością! Jakie dodatki we wnętrzach możemy zakwalifikować jako „typowo męskie”? Wybierzmy najlepsze spośród nich!

Jakie kolory wybierają mężczyźni?

Takie, które szybko się nie nudzą, a przy tym stanowią świetną bazę do różnych aranżacji. Będzie to przede wszystkim klasyka gatunku, czyli biel, różne odcienie szarości, brązy oraz beże. W męskich gustach mieści się także czerń, butelkowa zieleń, czy granat. Niektórzy chętnie sięgają ponadto po bardziej krzykliwe i wyraziste kolory takie jak czerwień, pomarańcz oraz żółć.

„Męskie” meble

W tym miejscu na zdecydowaną uwagę zasługują przede wszystkim eleganckie, masywne biurka oraz wygodne fotele. Wszyscy, którzy mają w swoim domu osobny pokój przeznaczony na biuro, z pewnością, choć być może zupełnie nieświadomie, zaaranżowali je właśnie w męskim stylu.

Mężczyźni lubiący styl klasyczny zdecydują się na biurka wykonane z ciemnych i emanujących dostojnym charakterem gatunków drewna. W nowoczesnych, industrialnych wnętrzach lepiej zaprezentują się z kolei jaśniejsze odmiany, połączone z metalowymi akcentami. Ciekawe i oryginalne propozycje znajdziemy w miejscach takich jak sklepy internetowe, oferujące meble online.

Meblem, z którego chętnie korzystają mężczyźni, jest także obszerny fotel – zarówno ten, przeznaczony do biura, jak i znajdujący się np. w salonie. Wygodny, miękki i ze skórzanym obiciem. Idealny do pracy bądź popołudniowego wypoczynku z książką lub przed TV.

Czy to jedyne meble, którym możemy przypisać męski charakter? Zdecydowanie nie. Do takiego wyposażenia zaliczymy także m.in. regał służący jako biblioteczka i miejsce do eksponowania sentymentalnych przedmiotów. Ponadto, będzie to znajdujący się w jadalni lub pokoju dziennym barek na ulubione trunki.

Dodatki do wnętrz urządzonych w męskim stylu

Wisienkę na torcie przy urządzaniu każdego pokoju stanowią oczywiście dodatki. To dzięki nim nasze wnętrza nabierają charakteru i świeżości. Jakie dodatki i ozdoby wybierają mężczyźni?

Zegary

Zegary, podobnie jak wiele innych przedmiotów, spełniają dzisiaj kilka funkcji. W tym przypadku poza praktycznym przeznaczeniem możemy wykorzystać je także jako stylowe dodatki, uzupełniające wystrój sypialni, biura lub pokoju dziennego. Zamiast kupować „zwykły” zegar, warto poszukać unikatowych egzemplarzy. Mogą wyróżniać się one kolorami, zastosowanymi wzorami, jak i całą formą. W salonach urządzonych w stylu klasycznym lub kolonialnym doskonale będą wyglądać także duże zegary stojące.

Lampy

Designerskie lampy to kolejne z praktycznych dodatków, mogących stać się również modną dekoracją każdego pokoju. Efektowna lampa wisząca, podłogowa lub biurkowa to idealne uzupełnienie męskiego pokoju.

Organizery na płyty lub czasopisma

W zainteresowaniach wielu mężczyzn, jak i zresztą kobiet mieści się muzyka oraz kolekcjonowanie rozmaitych czasopism. Warto wygospodarować w domu odpowiednie miejsce do ich przechowywania. Jeśli chcemy zachować porządek pośród płyt lub magazynów, a przy tym schludnie zaprezentować je kolegom, przechowujmy je w specjalnych organizerach. Tutaj również można pokusić się o wybór bardziej efektownych i reprezentatywnych modeli, które przy okazji ozdobią naszą komodę, regał, czy przestrzeń wokoło kominka.