Męski pokój w różnych stylach. Jak go urządzić?

Męskie wnętrza, podobnie jak i damskie, mają swoje kluczowe elementy, cechy charakterystyczne. Męski pokój powinien być przede wszystkim funkcjonalny, ale też stylowy. Można go urządzić w różnej stylistyce w zależności od tego, jakie są nasze upodobania. Poniżej przedstawiamy popularne style aranżowania męskich pokoi i propozycje mebli oraz dodatków do nich.

Męski pokój w stylu industrialnym

Pokój w stylu industrialnym to przede wszystkim ciemne, głębokie kolory i surowe materiały. W takim pomieszczeniu sprawdzą się proste, drewniane, metalowe i skórzane meble oraz wykonane z tych samym materiałów dodatki. Odwiedź w tym celu sklep z meblami online!

W industrialnych wnętrzach kolorami dominującymi pozostaje czerń, biel oraz szarość – barwy, po które chętnie sięga większość mężczyzn. Stanowią one mieszankę elegancji, klasy i męskości, stąd też ich wybór zawsze będzie trafiony. Warto pomalować nimi ściany, a podłogę wyłożyć deskami lub panelami. W industrialnym, męskim pokoju obowiązkowo powinny pojawić się także elementy betonowe i surowa cegła. Tego rodzaju materiały mogą uzupełnić pokrycie ścian, co da zarazem ciekawy, wyrazisty efekt.

Wysokie mieszkanie industrialne z cegłą, bielą i czernią na ścianach.

W męskich wnętrzach w stylistyce industrialnej kluczowym elementem są również dodatki. Będzie to przede wszystkim surowe, minimalistyczne oświetlenie, m.in. proste reflektory, kinkiety, wiszące żarówki. Industrialną przestrzeń warto wzbogacić ponadto o dekoracje inspirowane tymi, z początku XX wieku, kiedy to narodził się ten styl. Zegary, plakaty w ramach, metalowe półki, haczyki ścienne na odzież, hokery – wszystko to świetnie zaprezentuje się w pokoju czerpiącym z pofabrycznej przestrzeni.

Męski pokój w stylistyce loft

Mimo że wyrażenia „industrialny” i „loftowy” często są traktowane jako synonimy i używane zamiennie, w praktyce w architekturze to dwa różne style. Jednakże o wielu cechach wspólnych i licznych podobieństwach. Największa różnica, jaka pomiędzy nimi występuje, dotyczy natomiast wrażenia przytulności. Więcej zaznamy go właśnie we wnętrzach loftowych, które nie są już tak surowe, mocno zakorzenione w pofabrycznym klimacie, co industrialne.

Męski pokój loft to miejsce na cieplejsze barwy, większą ilość tekstyliów, czy roślinności. Poza bielą, szarościami i czernią warto wpleść w aranżację m.in. granat, butelkową zieleń, przygaszoną żółć, błękit, miętę, bordo. Akcenty kolorystyczne świetnie sprawdzą się jako pokrycie mebli tapicerowanych, w roli poduszek, koców, czy dywanów.

Męski pokój w stylistyce nowoczesnej

Nowoczesny styl to przede wszystkim prostota i minimalizm. W takim pomieszczeniu chodzi o to, żeby meble i dodatki były stonowane i nie przytłaczały całego wnętrza. Warto zatem postawić na meble w jasnych kolorach, wykończone w macie lub połysku. Aby spotęgować efekt nowoczesności, możesz zdecydować się na bezuchwytowy system otwierania.

Nowoczesne studio w bieli z grafitową sofą.

Dominującymi kolorami pozostaje biel i szarość, które przeplatają się z akcentami czerni, grafitu, czy drewna. Nowoczesne wnętrza są wysoce funkcjonalne, ponadczasowe. Będą dlatego idealnym pomysłem na męski pokój. Nie potrzebują także wielu zbędnych dodatków, co stanowi ich kolejną zaletę. Umiar, harmonia i prostota nowoczesnych aranżacji z pewnością przekonają niejednego mężczyznę.

Męski pokój w stylistyce klasycznej

Tym razem coś dla entuzjastów naprawdę klimatycznych, przytulnych przestrzeni. Męski pokój w klasycznym stylu powinien zostać zdominowany przez ciemne, drewniane meble z subtelnymi dekorami. Zdobienia te mogą pojawić się w postaci m.in. frezów na frontach, dekoracyjnych gałek, czy stylizowanych nóżek. Klasyczne wnętrza to także miejsce na kolory ziemi, m.in. khaki, głęboki pomarańcz, czerwień, ecru, brąz, beż, czy grafit. W męskim, tradycyjnym pokoju nie powinno zabraknąć również skórzanej, wygodnej sofy, biblioteczki z książkami, barku na mocniejsze trunki. Dodatkami do takiej przestrzeni będą stylowe, eleganckie lampy, duży zegar ścienny, obrazy.

Męski pokój w stylu klasycznym z drewnianymi meblami i skórzanym zestawem wypoczynkowym.